Pokój dziecka, nowe sposoby prezentacji

12:54 KJ Architekci 0 Comments

Dzieci to niewątpliwie nasze największe szczęście dlatego powinny dorastać w sprzyjających warunkach, we wnętrzach które będą stymulować do prawidłowego rozwoju, pobudzać wyobraźnie, a przede wszystkim stworzą komfortową, bezpieczną przestrzeń do zabawy i codziennego funkcjonowania. Ostatnio mieliśmy przyjemność zajmować się projektem pokoju małej Oli. Wynikami naszej pracy podzielimy się z wami w tym artykule.

Chcielibyśmy przy okazji tej publikacji przedstawić nowy sposób prezentacji wizualizacji wnętrza, który jest dostępny w ofercie naszego biura. Wizualizacja 360 daje możliwość obejrzenia propozycji projektowej w całej okazałości. Stojąc w jednym miejscu jesteśmy w stanie zobaczyć wszystko co byłoby w zasięgu naszego wzroku tak jakbyśmy w rzeczywistości znajdowali się w prezentowanym wnętrzu.Dysponujemy także możliwością prezentacji pomieszczenia w trybie VR (Virtual Reality). Wystarczy, że odbiorca posiada odpowiedni sprzęt w postaci np. smartfona oraz gogli wyposażonych w soczewki i w odpowiednim trybie odtworzy film dostępny po kliknięciu w link do portalu YouTube lub odwiedzi nas w naszym biurze, gdzie posiadamy niezbędne urządzenia. Gwarantujemy, że wrażenia związane z odbiorem przestrzeni w trybie VR są zdecydowanie bardziej intensywne i z reguły wywołują szeroki uśmiech na twarzy osoby korzystającej z tej usługi.

Link do filmu: Pokój Oli w VR

Teraz może kilka słów o samym projekcie. We wnętrzu dominują jasne i radosne kolory, biele dwóch ścian i sufitu zostały nieznacznie przełamane delikatnym różem, który nawiązuje do znajdującej się na ścianie instalacji z dekoracyjnych różyczek, a całość została uzupełniona o dominantę kolorystyczną w postaci żółtej ściany, która stanowi tło dla białej zabudowy szafy. Drewniana podłoga została w strefie przy łóżeczku przykryta jasnym dywanem, dzięki czemu wnętrze jest bardziej przytulne i zachęca do zabawy na podłodze. Łóżeczko zostało zaprojektowane w formie "domku", a do jego "dachu" zostały podwieszone pluszowe gwiazdki i chmurki. Pod łóżkiem funkcjonalne szuflady na zabawki lub pościel.

Poniżej przedstawiamy tradycyjną formę prezentacji wizualizacji projektu wnętrza. Wizualizacje statyczne z poszczególnych miejsc, przedstawiające charakterystyczne kadry przestrzeni są podstawą każdego opracowania.


Dzięki pełnej prezentacji możemy lepiej zrozumieć projektowaną przestrzeń i łatwiej ocenić, czy projekt nam się podoba, czy przedstawiana propozycja wymaga jeszcze ewentualnych korekt.

Zapraszamy do współpracy! Wspólnie stworzymy wymarzone wnętrze!

0 komentarze:

©2015 KJ Architekci. Obsługiwane przez usługę Blogger.