Apartament na Woli Duchackiej w Krakowie

12:50 KJ Architekci 0 Comments


Kolejne wnętrza apartamentu na Woli Duchackiej w Krakowie nabierają kształtów. Najtrudniejsze prace budowlano-instalacyjne są zrealizowane. Całość zaczyna przypominać prezentowany na wizualizacjach projekt. Pomału zaczynamy wchodzić w najbardziej efektowny etap aranżacji wnętrza, czyli meblowanie. Drewniany parkiet został już położony i zabezpieczony, dlatego nie jest widoczny na prezentowanych slajdach.

Na uwagę zasługuje projekt kominka. Nadbudowa narożnego wkładu zostanie wykonana ze światłonośnego Onyksa. Dlatego bezpośrednio pod okładziną z kamienia zaprojektowano siatkę led'ową, która podświetli kamień. Rozświetlenie wnętrza ciepłym światłem stworzy ciepły i przytulny nastrój oraz scali przestrzeń jadalni i salonu.


Projekt czarno-białej łazienki realizowany jest wedle projektu, który na przestrzeni czasu uległ nieznacznym modyfikacjom. Między innymi, inwestor zdecydował się wykonać kamienny, pogrążony brodzik z odpływem liniowym, dzięki czemu została zachowana ciągłość koncepcji. Udało się osiągnąć wysoką jakość fazowanych połączeń płyt kamiennych będących okładziną stelaża spłuczki. Dzięki temu całość tworzy monolityczną całość, którą zakładano w projekcie. 

Żadne fotografie nie oddadzą niesamowitego wrażenia, które towarzyszy przebywaniu we wnętrzu wykończonego kamieniem naturalnym. Bardzo zależało nam na tym, żeby uzyskać możliwie duże tafle, których rysunki tworzą niepowtarzalne wzory. Dodatkiem i uzupełnienem do Emperadora został kamień Crema Marfil, zastosowany na podłodze i jednej ze ścian łazienki.

Z niecierpliwością czekamy na następny etap realizacji projektu.

0 komentarze:

©2015 KJ Architekci. Obsługiwane przez usługę Blogger.